Gümüş İyon Bazlı Ev Temizleyicileri Norovirüs Mikroplarını Öldürür.

Norovirüs ve diğer mikropları öldürmek birçok insanın inanmaya yönlendirildiği kadar basit değildir. Norovirus, her yaştan insanı etkileyen gastroenterit salgınlarının çoğuna neden olan ribonükleik asit (RNA) bir virüstür. Mide gribi, mide gribi (aslında influenza değildir) ve mide virüsü olarak da bilinen gastroenterit, gastrointestinal sistemin iltihaplanmasıdır; mide ve ince bağırsak, akut diyare ve karın rahatsızlığı ile sonuçlanır, bazen kusma eşlik eder. Virüs’den kurtulmak, geleneksel ev temizlik maddeleri kullanılarak yapılamaz; çünkü bu temizleyiciler insanları hasta yapan diğer birçok mikrop öldürmekten acizdir.

2018 PyeongChang  Kış olimpiyatlarında Bu konuda acil önlem almak zorunda kalmışlardır. çünkü verilen haberlere göre hasta sayısının 200’e yaklaşması bir takım sağlık önlemlerine alınmasına neden olmuştır. Haberin orjinali

Mikroplarını Nasıl Öldürürsünüz: Eviniz Düşünebileceğiniz Şekilde Temiz Değildir!

Birçok kişi yanlışlıkla, evlerini evdeki genel temizleyicilerle temizlerseniz, norovirüs ve hastalıklara neden olan diğer mikroplardan kurtulacağını düşündüler. Bununla birlikte böceklere neden olan bu hastalık evdeki genel temizleyiciler tarafından tahrip edilmemiştir ve görünüşte temiz yüzeyler, aslında norovirüs ve diğer insanlarla temas kurabilecek insanları hâlâ etkileyebilecek mikroplarla dolup taşıyor olabilir. Klor mendil gibi yaygın soğuk ve grip virüslerini öldüren birçok klor bazlı temizleyici bile, norovirüs ve diğer birçok mikroplara karşı etkisizdir , çünkü klor, hastalığa yakalanan mikropları inaktif hale getirecek kadar konsantre değildir.

Neyse ki, bakteri ve mantar da dahil olmak üzere norovirüs ve diğer birçok virüs ve mikropları etkili bir şekilde inaktive etmek için gümüş iyonları kullanan, tamamen yeni bir sınıf gümüş iyonu bazlı ev temizleyicileri geliştirildi. Gümüş iyonları virüslerde, bakterilerde ve mantarlarda yapısal ve metabolik membran proteinlerini etkisiz hale getirir ve virüslerin (virüsler canlı organizmalar değil) mikrobiyal inaktivasyonuna ve bakterilerin ve mantarların ölümüne yol açar. Virüs, bakteri ve mantar mikropları temizleyicilerin içerdiği gümüş iyonu gıda kaynağı olarak görerek gümüş iyonlarının içlerine girmesini sağlarlar. Virüs, bakteri veya mantar içine girdikten sonra, gümüş iyonları virüsün DNA’sını yok eder; virüsün, bakterilerin ve mantarların kopyalama yeteneğini durduran ve onları inaktif hale getiren ya da ölüme yol açan, böylece insan hastalıklarına neden olanaksız hale getiren DNA’yı yok eder.

Gümüş İyon Bazlı Temizleyiciler Norovirüs Mikroplarını Öldür

Bir alanı temizlediğinizde norovirüs ve diğer birçok mikropların aslında etkisiz hale getirildiğinden veya öldüğünden artık bir sağlık sorunu olmadığını garanti eder.

Gümüş iyonu esaslı ev temizleyicileri, norovirüs ve diğer pek çok virüs, bakteri ve mantarları etkisiz hale getiren son derece etkili ve emniyetli gümüş iyonu bazlı ev temizleyicisidir.  Bazı klor bazlı temizleyicilerin verdiği kostik kimyasal kokular olmaksızın oldukça iyi huylu bir temizleyici sistemidir.

Bu gümüş iyonu esaslı ev temizlik ürünlerinin bir Birleşik Devletler Çevre Koruma Ajansı (USEPA) IV toksisite derecesi vardır; USEPA tarafından verilen en düşük puan. Yanıcı, aşındırıcı olmayan ve kokusuzdurlar. Dezenfekte malzemeleri vermez veya geleneksel dezenfektanlarla ilişkili cilt tahrişine neden olmaz.

Gümüş iyonu esaslı ev temizleyicileri bazı virüslere, bakterilere ve mantarlara karşı 30 saniye kadar kısa sürede etkili olmakla birlikte, temizleme sıvısının bir yüzey üzerinde on dakika boyunca virüsleri tamamen pasif hale getirme potansiyeline erişmesine izin vermek için iyi bir fikirdir.

Gümüş iyonu esaslı ev temizleyicileri aşağıdaki mikroplara karşı etkilidir:

Bakteriler: Psödomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Salmonella enterica, Listeria monocytogenes, Vancomycin Dirençli Enterococcus faecium (VRE), Methisiline Dirençli Staphylococcus aureus (MRSA), Metiline Dirençli Staphylococcus aureus (CA-MRSA), Metisiline Dirençli Staphylococcus aureus (CA -MRSA-PVL), Escherichia coli 0157: H7, Acinetobacter baumannii ve Campylobacter jejuni.

Fungus: Trichophyton mentagrophytes (sporcunun ayağına neden olur).

Virüsler: Herpes Simpleks Tip 1, Rotavirüs, İnsan Koronavirüsü, Norovirüs, Kuş Gribi A, Grip A Virüs, Rinovirüs ve Polio Virüs Tip 2, HIV Tip 1.

Ortak Mikroplardan Kendinizi ve Ailenizi Koruyun

Gümüş iyonu esaslı temizleyiciler size norovirus mikroplarını öldürme ve kendinizi ve ailenizi olası virüslerden ve insanların hasta olmasına neden olan ortak mikroplardan korumayı sağlar. Gümüş iyonu esaslı temizleyiciler kullanmak, norovirüs mikroplarını öldürmenin en etkili yoludur. Norovirüs ve ortak mikropları temizleme ve öldürme, sizin veya ailenin, mide gribi gibi  hücreleri oluşturan hastalıktan hasta olma şansını azaltmak için ihtiyatlı bir eylemdir. Evinizdeki yüzeylerde bulunan ortak mikropların neden olduğu. Norovirus ve diğer mikropların yüzeylerinin nasıl temizleneceğini anlamak ve etkisiz temizleyicilerle zamanla temizlik yapmamak için anlamak önemlidir; böylece mikroplarını ve diğer ortak mikropları evinizde veya işyerinizde kendiniz veya hastanıza bulaştırmadan önce etkili bir şekilde öldürebilirsiniz. norovirüs Ev kontrolü için bizleri arayınız.