Ortam Dezenfeksiyonu nedir ?

Günümüzde bilinen klasikleşmiş temizlik yöntemleri artık daha dirençli bir hal alan, hastalık ve salgın yapıcı mikroorganizmalara karşı etki etmemektedir.

Ortam dezenfeksiyon Uygulamaları, bireysel-toplumsal yaşam alanlarında ortama entegre olmuş yapıcı mikroorganizmaların sebep olduğu enfeksiyon ve kontaminasyon (bulaşma) risklerine karşı son derece etkin çözümler sunmaktadır.

Dezenfeksiyon uygulamalarının en temel amacı tüm kapalı alanlarda var olan patojen (hastalık yapıcı mikroorganizma) dozunu en düşük düzeye çekerek enfeksiyon risklerini en aza indirmektir. Ortam dezenfeksiyonu, ilaçlama değildir. doğru hijyen ve dezenfeksiyon uygulamalarıdır.

Yaşamın temeli olan mikroorganizmalar çevremizin görünmeden var olan doğal bir parçasıdır. ancak bakteri, mantar virüs olarak isimlendirilen diğer mikroorganizmalar salgın hastalık oluşumuna sebebiyet vermektedir. ortam dezenfeksiyonu uygulamaları, güncel risk oluşturan her türlü virüs, bakteri ve mantar formlarına karşı etkilidir.

Uygulama Şekli

Nanoteknolojiyle üretilen ürünümüz insan sağlığı için herhangi bir risk oluşturmadığından, yaşam alanlarında hayatı kesintiye uğratmadan uygulama imkanı vermektedir. Yüzde 100 bitkisel olan, gümüş iyon içerikli ürünümüz, doğru hijyeni oluşturabilmek adına dezenfekte edilecek olan yerin tüm kapalı alanlarında uygulanır.

Uygulandığı alanda ıslaklığa yol açmayan, geride kalıntı bırakmayan, nemlilik, paslanma göstermeyen, dezenfekte edilmek istenen mekanın her yerine yavaşça ve uniform şekilde çökmesini sağlayan ve aynı zamanda havada asılı kalabilme prensibine sahip özel bir çalışmadır. “Kuru Buhar Tekniği” ile ortama eşit oranda dağılan ve hava asılı kalabilen başka bir yöntem kesinlikle yoktur.

Uygulama alanları

Ortam Dezenfeksiyonu uygulamalarımız, özellikle bulaşıcı hastalık riski yüksek olan toplu yaşam alanları için koruyucu etkiye sahiptir.

Eğitim kurumları, toplu taşıma araçlar, konaklama tesisleri, fabrikalar, yaşlı bakım evleri, yurtlar, AVMler.

Ayrıca müzeler, cafe, restaurant, banka, fitness&spor salonları, güzellik ve bakım merkezleri ile hastanelerden ibadethanelere kadar tüm kapalı mekanlar için hijyen ve ortam dezenfeksiyonu uygulamalarımız mevcuttur.